Oxiology  – skābekļa kosmētikas ceturtā paaudze, kas palīdz ādai elpot!Faberlic laboratorija jau 20 gadus pilnveido skābekļa kompleksa formulu, bagātinot to ar aktīvām vielām. Sagaidiet Oxiology līniju – ceturto kosmētikas paaudzi, kas palīdz ādai elpot! Jaunā 4DTarget tehnoloģija, kuras pamatā ir skābekļa droni (transporta molekulas), mērķtiecīgi iedarbojas uz ādu vienlaicīgi četros virzienos.

1. Piesātina ar skābekli.

Perfluoroglekļa (Aquaftem) emulsija uzņem skābekli no gaisa un piegādā to šūnām.

2. Aizsargā no brīvajiem radikāļiem.

Iedarbojas kā spēcīgs antioksidants – tumerīns, kas ir iegūts no kurkumas.

3. Pastiprina mikrocirkulāciju.

Efektu nodrošina ādai radniecīga aminoskābe – arginīns.

4. Stimulē enerģijas izstrādi šūnās.

Skābeklis iekļūst šūnā un savienojas ar glikozi, kā rezultātā izdalās enerģija, kas nepieciešama visiem bioķīmiskiem procesiem.

Transportējošās molekulas, kas iekļautas Oxiology produktu sastāvā, ieprogrammētas mijiedarbīboties ar fibroblastiem, proti, tieši ar tām šūnām, kur notiek kolagēna un elastīna izstrādāšana. Āda kļūst tvirta un mirdzoša! Izvēlieties savu līniju saudzīgai ādas kopšanai ar skābekli:

"Leģendārais skābeklis" visiem ādas tipiem – universāli produkti, kas bagātina ādu ar skābekli! Uzlabo tonusu, stimulē dabiskos ādas atjaunošanās procesus.

"Skābekļa mirdzums" visiem ādas tipiem – līnija, kas paredzēta pilsētas stresa radīto seku novēršanai. Palīdz ādai atgūt veselīgu sejas ādas krāsu un dabisku mirdzumu.

"Skābekļa līdzsvars" taukainai un kombinētai ādai – kompleksa kopšana, normalizē tauku dziedzeru darbību.

"Skābekļa barošana" normālai un sausai ādai – mitrinoši līdzekļi, kas atjauno lipīdu aizsargslāni, palīdz ādai atgūt elastību un mazina stresa radītās sekas.

"Skābekļa elpa" – produkti dziļai ādas attīrīšanai un jebkura ādas tipa atjaunošanai.

"ZILO ASIŅU" VĒSTURE

Runājot par skābekļa kosmētiku, mēs ierasti stāstām par to kā par preparātiem ar perfluoroglekli, kurus izstrādāja vēl „padomju zinātnieki” „slepeno asins aizvietotāju” laikā.

Bet kas slēpjas aiz šīm intriģējošām frāzēm? Pamēģināsim tikt skaidrībā...

Eksperimenti

Skābekļa kosmētikas vēsture aizsākās gandrīz pirms pusgadsimta. Tiesa, toreiz neviens pat nenojauta, ka vienkāršs darba eksperiments izdarīs labu pakalpojumu miljoniem sieviešu... Leģenda vēsta, ka kādā jaukā 1966.gada dienā kāda laboratorijas pelīte ņēma un iekrita burkā ar perfluoroglekļa emulsiju. Iekrita, aizrijās, bet ... neaizgāja bojā, bet turpināja elpot. Protams, pelīti izvilka, un viņa tā, it kā nekas nebūtu noticis, aizsoļoja prom...

Bet zinātnieki iegrima pārdomās – kāds īsti ir brīnuma mehānisms. Tomēr, iespējams, viss bija pavisam ne tā – pelītes vienkārši tāpat burkās ar perfluoroglekli nekrīt. Jau 60-to gadu sākumā amerikāņu zinātniekam Henrijam Sloviteram ienāca prātā doma par to, ka ar skābekli piesātināta perfluoroglekļa emulsija var būt vide dzīvo būtņu elpošanai. Un tad šo ideju nolēma pārbaudīt. 1966.gadā pelīti speciāli ievietoja akvārijā ar emulsiju. Tomēr kā tieši grauzējs nokļuva „burkā” – nav svarīgi. Galvenais, ka slaveni kļuvušais zvēriņš ļāva aizdomām pāraugt pārliecībā – uz perfluoroglekļa – pilnīgi fluorētu organisko savienojumu (PFOS) – bāzes var izveidot emulsijas, kuras dzīvajām būtnēm var aizstāt skābekli un veikt asiņu funkciju, iznēsājot pa organismu skābekli!

Bet 1968.gadā Roberts Geijers izmēģinājuma žurkas asinis pilnīgi aizvietoja ar perfluoroglekļa emulsiju, un dzīvnieks palika dzīvs.

Jehovas liecinieki. Amerika konkurē ar Japānu 

Uzreiz pēc tam, kad neveiksmīgā grauzēja portretu publicēja visi nopietnie žurnāli, zinātnieki ķērās pie darba. Vairāk nekā 40 dažādas firmas sāka izstrādāt šo problemātiku.  Speciālas laboratorijas organizētas ASV, Šveicē, Vācijā, Anglijā, Japānā un Ķīnā.

Pirmie panākumus guva japāņi. 1974.gadā viņi laida klajā preparātu, kurš ieguva nosaukumu, kas krievu valodā skan ārkārtīgi dzīvi apliecinoši  - „Fluozols – JĀ“. 1979.gadā to atļāva ievadīt cilvēkiem. Runā, ka par pirmajiem brīvprātīgajiem, kuri nolēma izjust, kā tas ir, kad tavās dzīslās tek mākslīgas asinis, kļuva sektas „Jehovas liecinieki“ 50 locekļi. Donora asins pārliešani viņu reliģija aizliedz. Izmēģinājumi notika veiksmīgi, un 1982.gadā preparāts nonāca masu pārdošanā.

Ak vai, tiklīdz „Fluozols JĀ“ pārkāpa Japānas robežas un nonāca Amerikas tirgū, ap to iedegās īsts skandāls. Par iemeslu kļuva preparāta negaidīti augstā reaktogenitāte – 35% gadījumu! Un tas viss pie tā, ka japāņi paziņoja – tikai 2-5%! Bet amerikāni apvainoja japāņu izstrādātājus apzinātā pētījumu datu falsifikācijā, lai slēpti patiesās zāļu īpašības.! Tiesa, kad kaislības norima, mierīga zinātniska analīze parādīja, ka mongoloīdu rases cilvēkiem vienkārši ir cita imūnsistēmas jūtība pret PFOS līdzīgām emulsijām. Bet kad tas noskaidrojās, „Fluozols JĀ“ jau bija aizliegts, Japānas firma bija sabrukusi, bet tās īpašnieks nomiris.

Sacensībās iesaistās PSRS

906945656Padomju Savienība spēlē iekļāvās nedaudz vēlāk. Darbi tika uzsākti Ļeņingradā, Hematoloģijas un asins pārliešanas zinātniski pētnieciskajā institūtā 70-to gadu sākumā. Bet drīzumā sakarā ar stratēģisko svarīgumu tēmu savā kontrolē ņēma vadošā Maskavas iestāde - Ļeņina ordeņa Centrālais hematoloģijas un asins pārliešanas institūts.

Aizsteidzoties nedaudz uz priekšu, varam teikt, ka rezultātā divu institūtu kolektīvs radīja preparātu Perfukolu, izstrādājot kuru, pēc tā tiešo izstrādātāju vārdiem, par pamatu ņēma japāņu „Fluozols JĀ“.

Un varbūt viss ritētu mierīgi un gludi, bet 1979.gadā Maskavas-Ļeņingradas aliansei parādījās nopietns sāncensis – PSRS ZA Bioloģiskās fizikas institūts Puščino pilsētā. Viss sākās ar jaunā un neticami enerģiskā medicīnas zinātņu doktora Fēliksa Belojarceva vieglu roku. Belojarcevs bija ārkārtīgi talantīgs cilvēks – pēc izglītības ārsts, slavens anesteziologs,  jau 34 gadu vecumā kļuvis par medicīnas zinātņu doktoru, viņš pameta spožo medicīnisko karjeru zinātnes karjeras dēļ, bet guva panākumus arī te.

Atgriezies no brauciena uz ASV, kur viņš uzzināja par asins aizvietotāju izveides darbu, Belojarcevs pārliecināja Zinātņu Akadēmijas vadību nodarboties ar šo tēmu. Līdz šim par PFOS Akadēmijā interesējās tikai no „tīrās zinātnes” viedokļa. Bet kad runa skāra tieši asins aizvietotājus, lieta pavērsās pavisam citā virzienā. Plosījās aukstais karš, ar kodolieročiem pārsātinātas divas lielvalstis gatavojās jebkuram pretstatījuma variantam, tajā skaitā arī vissliktākajam. Jebkura kara gadījumā, tajā skaitā kodolkara, izdzīvojošo iedzīvotāju un militārpersonu dzīvība tieši atkarīga no asins rezervēm, bet donoru asiņu pat miera laikā trūkst. Vispār, PFU veiksmīgie izmēģinājumi nozīmēja miljoniem izglābtu dzīvību... un kā minimums Valsts prēmiju. Starp Veselības ministrijas un Zinātņu akadēmijas zinātniekiem sākās ļoti nopietna konkurence.


07 FabFēlikss Belojarcevs.
Ārsts-anesteziologs.
34 gadu vecumā kļuva par medicīnas zinātņu doktoru,
vadīja PSRS ZA medicīnas biofizikas laboratoriju

Kur radīja "zilās asinis"

 ZA, Belojarceva vadītajā laboratorijā darbs virzījās septiņjūdžu soļiem. Simons Šnols savā grāmatā „Krievijas zinātnes varoņi un ļaundari” atceras, kas „Belojarceva joņoja savos „Žiguļos” no Maskavas uz Puščino un atpakaļ dažreiz divas reizes dienā. Vajadzēja iegūt izejkomponentus emulsijas izgatavošanai.. Un teica: „Puiši, mēs darām lielu darbu! Pārējais viss nav svarīgi”. Rezultātā, neskatoties uz to, ka viņa konkurenti bija uzsākuši strādāt 2 gadus agrāk, divus preparātus - asins aizvietotājus viņi izgatavoja vienlaicīgi.

Jau 1984.gadā PSRS Veselības ministrijas Farmkomiteja deva atļauju Perfukola un Perftorana Tādus nosaukumus ieguva „akadēmiskais” asins aizvietotājs) klīnisko izmēģinājumu veikšanai. Belojarcevs „apsteidza” arī amerikāņus ar japāņiem. Pēc tā paša Simona Šnola vārdiem, gan vieni, gan otri, radot emulsiju, centās nodrošināt iespējami ātru preparāta izvadīšanu no organisma un tāpēc izgatavoja emulsiju no lieliem pilieniem. Jo lielāki emulsijas pilieni, jo vieglāk tie salīp, veidojot micellas, kuras aprij fagocīti – šūnu „tīrītāji”.

Viss ir tā, bet pie tam neizbēgama ir smalko asinsvadu aizsprostošanās. Un izmēģinājumu dzīvnieku amerikāņu un japāņu laboratorijās sāka iet bojā. Bet Belojarcevs aizdomājās izgatavot emulsiju ar sīkām daļiņām. Un tas kļuva par īstu revolūciju! Lieta tāda, ka visu funkcionālo traucējumu veidi medicīnā galu galā saistīti ar asinsrites traucējumiem. Kapilāri saspiežas, pasliktinās asinsrite, samazinās šūnu apgāde ar skābekli. Bet vidē bez skābekļa sāk pārsvaru gūt glikolīze – glikozes sadalīšanās līdz pienskābei. Vide kļūst skāba – kapilāri sašaurinās vēl vairāk, vēl mazāk pieplūst skābeklis, un tā līdz pilnīgai orgānu un audu sabrukšanai. Bet perfluoremulsijas sīkās daļiņas var izkļūt cauri saspiestam kapilāram. Tās nes mazāk skābekļa nekā asinis, bet pat vismazākā skābekļa strūkliņa spēj pagriezt procesu atpakaļ – kapilāri nedaudz paplašinās, palielinās skābekļa pieplūde, kapilāri paplašinās vēl vairāk – asins apgāde atjaunojas.

Uzvara! Bet...

Šķiet, ka Fortūna mīlulis Fēlikss Belojarcevs arī šoreiz „paliks zirgā”! Lai arī divi preparāti iznāca vienlaicīgi, bet 1985.gadā Perfukola (Veselības aizsardzības ministrijas preparāta) izmēģinājumus nācās pārtraukt pirms termiņa sakarā ar tā izraisītajām smagajām reakcijām, emulsiju nosūtīja piestrādei, bet Perftorans tika izvirzīts PSRS Valsts prēmijai.

Bet izstrādātājiem šī uzvara atnesa daudz nepatikšanu. Negaidīti sākās Ģenerālprokuratūras un VDK pārbaudes. „Atbildīgos biedrus” preparāts piesaistīja nebūt ne ar savām unikālajām īpašībām. Belojarceva komandu apsūdzēja reglamenta pārkāpšanā, Perftorana izmēģinājuma materiālu falsifikācijā, bet viņu pašu ... valsts spirta zādzībā.

Kāds bija cēlonis tam, ka cilvēki, kas nodarbojās ar valstiska nozīmīguma izmeklēšanā, pēkšņi kļuva par kaut kādas nejēdzīgas vajāšanas objektu? Šodien tikt skaidrībā par to ir ļoti sarežģīti. Bet visticamākā izskatās Simona Šmoļa versija, kurš tieši vēroja notikumu attīstību. Galveno lomu šīs vēstures traģiskajā pavērsienā viņš piešķir PSRS ZA viceprezidentam J.Ovčiņņikovam. Saskaņā ar šo versiju varenais viceprezidents, kurš izdarīja galvu reibinošo karjeru ne tikai pateicoties talantam, bet arī daudzējādā ziņā virzoties „pa partijas līniju”, tik svarīgajos pētījumos izrādījās „lieks”. Zinātņu akadēmijas prezidents norīkoja par visu darbu vadītāju nevis viņu, bet jauno Henrihu Ivaņicki!

Bija arī cits apstāklis... Ovčiņņikovs tobrīd jau slimoja ar leikēmiju un ārstējās pie valsts galvenā hematologa, kura preparāts izrādījās daudz sliktāks un neizturēja klīniskos izmēģinājumus... Pēc Simona Šmoļa domām ārsts pilnībā varēja izmantot uzticības pilnās attiecības ar savu vareno pacientu, lai izrēķinātos ar savu jauno un daudz veiksmīgāko konkurentu. Kopumā izmeklēšanu atbalstīja arī Veselības ministrijas vadība. Iespējams, arī tāpēc, ka neviens no tās iestādes līdzstrādniekiem, kuri 15 gadus aktīvi piedalījās perfluoroglekļa emulsijas izveidošanā, netika iekļauts prēmijas reflektantu sastāvā.

Un nogranda pērkons

Fēliksa Belojarceva vajāšana beidzās traģiski. Viņu pastāvīgi nopratināja. Reiz izmeklētāji atbrauca pie viņa uz vasarnīcu, lai tur atrastu nozagtā spirta krājumus. Neko neatrada. Bet no rīta sargs atrada mirušo Fēliksu Belojarcevu. Pēc neilga laika Ivaņņicka vietniekam pienāca vēstule: „Dārgais Boriss Fjodorovič! Es nevaru vairāk dzīvot dažu līdzstrādnieku melu un nodevības atmosfērā. Parūpējieties par Ņinu un Arkašu. Lai H.R. palīdz Arkādijam dzīvē. Ja var, tad visas manas Puščinas mantas un mēbeles atdodiet Ņinai. Tas ir mans novēlējums. Jūsu F.F.”

Belojarceva nāve kļuva par satricinājumu. Jau vairākkārt minētais Simons Šmoļs raksta: „Bet patiešām, kāpēc viņš neizturēja? Es domāju, F.F. nebija norūdījies. Viņa dzīve bija pārāk laimīga un veiksmīga. Viņam bija derdzīgas VDK un prokuratūras manieres. Viņu šausmināja aresta iespēja un nespēja aizsargāt savu vārdu.”

07_Fab1

Ivaņickis Henrihs
Dzimis 1936. gadā.
Biofiziķis, viens no perftorana izveidotājiem.
No 2001. gada KZA teorētiskās un eksperimentālās biofizikas institūta direktors, AAS "Perftoran" viceprezidents.

Pēc tam nepatikšanas skāra PSRS ZA Biofizikas direktoru H.Ivaņņicki. Tā laika padomju presē šī tēma tika aktīvi izvērsta. Laikraksts „Sovetskaja Rossija”, žurnāli „Ogoņok” un „Kommuņist”, „Ļiteraturnaja gazeta” – visi tā laika ievērojamie izdevumi piedalījās diskusijā par PFU. Rezultātā „zem vesera” nokļuva daudzi akadēmiskie un Veselības ministrijas pētījumi. No Ļeņina ordeņa Centrālā hematoloģijas un asins pārliešanas institūta visas izstrādes tika nodotas Asins aizstājēju un hormonālo preparātu zinātniski pētnieciskajam institūtam.

Putns Fēnikss

Varētu likties, ka šis ir dīvainais stāsts, kurā vienā mezglā savijās drosme un skaudība, zinātne un politika, ir beidzies. Jo vairāk tāpēc, ka 80-to gadu beigas kļuva arī par PSRS beigām. Bet „zilo asiņu” radītāji atdzima no pelniem. 1991.gadā Puščinā ar savā amatā atjaunotā Ivaņņicka pūlēm tika nodibināta firma „Perftoran”. 1996.gadā „zilās asinis” beidzot tika oficiāli reģistrētas un kopš 1997.gada palaistas pārdošanā. Par emulsijām neaizmirsa arī Ļeņina ordeņa Centrālā hematoloģijas un asins pārliešanas institūta līdzstrādnieki. Kamēr puščincieši atjaunoja savu preparātu, viņiem ienāca prātā ideja izmantot „zilās asinis” kosmētikā – tā radās firma „Nizar”. Lai arī kosmētikā tiek izmantotas tās pašas emulsijas, kas asins aizstājējos, par konkurenci runas vairs nebija. Puščinā nodarbojās ar medicīnas preparātu, Maskavā – ar kosmētikas.

1998.gadā tiesības ražot kosmētiku ar PFU no „Nizar” nopirka Faberlic. Šodien Faberlic pieder visas tiesības izmantot PFU (Akvaftem) ādai Krievijas un bijušas NVS teritorijā, sācies patentēšanas process  ASV, Kanādas, Latīņamerika, Eiropas (ieskaitot Baltijas valstis) un Āzijas teritorijā.

Pēc 2004.gada septembra žurnāla „Novosti v mire kosmetiki” materiāliem.

Kā darbojas skābekļa kosmētika!          Vai pastāv kādi pierādījumi tam, ka Faberlic skābekļa krēmi tik tiešām piegādā ādai skābekli? 

    Eksperta atbilde: Pēc mūsu kosmētikas lietošanas skābekļa daudzums epidermas dziļākajos slāņos palielinās par 10-50%. Šāda rādītāju amplitūda liecina par to, ka āda paņem tikai tai nepieciešamo skābekļa daudzumu. Jo sliktāks ādas stāvoklis, jo vairāk skābekļa tai nepieciešams. Šie mērījumi tika veikti Sečenova vārdā nosauktajā Maskavas Medicīnas Akadēmijā ar īpašu ierīci, kura aprīkota ar Klarka elektrodiem, kas ļauj noteikt skābekļa parciālo spiedienu ādā.

         Vai tā ir taisnība, ka skābeklis iniciē oksidēšanās reakciju paātrināšanos, ar ko cīnās visa pasaules kosmetoloģija? 

   Eksperta atbilde: kas ir brīvais radikālis? Tā ir "nepilnvērtīga" molekula ar neizgarojušu elektronu. Lai atjaunotos, kļūtu pilnvērtīga, tā iesaistās reakcijās ar šūnu membrānu molekulām tādējādi sagraujot veselās šūnas.

   Savukārt mēs apgādājam ādu ar molekulāro skābekli. Tā ir pilnvērtīga molekula, kurai vienkārši nav nekādas jēgas iesaistīties šāda veida reakcijās. Nokļūstot organismā, skābeklis uzreiz sadeg šūnu mitohondrijos, tādējādi dodot tiem enerģiju visu dzīvībai svarīgo procesu uzturēšanai.


       Vai tā ir taisnība, ka ādā mākslīgi ienestais skābeklis nomāc savējo šūnas elpošanas mehānismu? Skābekļa kosmētikas lietošanas rezultātā āda var straujāk novecot?

   Eksperta atbilde: Protams, nē. Mūsu pētījumi rāda, ka šūna paņem sev tik daudz skābekļa, cik tai nepieciešams. "Pārbarot" to ar skābekli nav iespējams. Šūnām ir vienalga, kā tieši skābeklis tur nokļūst. Tām nav vienalga, ja tā pietrūkst. Jo tad reakcijas šūnas iekšienē sastingst, veidojas šlakvielas, tiek traucēta normāla šūnu dzīve, bet mēs redzam to spogulī kā paātrinājušos ādas novecošanās procesu.

   Bet par "nomākšanu" vispār būtu savādi runāt. Iedomājieties, ka Jūs esat tāda vietā, kur ir maz skābekļa un Jums ir grūti elpot, kā arī kustēties, runāt… un tieši tajā brīdī Jums piedāvā paelpot skābekli no īpašas maskas. Elposiet? Vai nobīsieties, ka organisms pēc tam vairs nemācēs patstāvīgi elpot? "Pierast" elpot nav iespējams.

   Skābekļa kosmētikas oponenti bieži saka: skābekli, kas "paņemts" no ārpuses, var piegādāt ne dziļāk par ādas virsējiem slāņiem. Vai tā tik tiešām ir taisnība? 

   Eksperta atbilde: No ārpuses paņemtu skābekli tik tiešām lielākoties var piegādāt tikai līdz epidermai. Tikai ne uz tās augšējiem slāņiem, bet līdz bāzes vai augšanas slānim. Bet tieši šajā slānī notiek šūnu dalīšanās – tieši tur skābeklis nepieciešams, lai uzturētu ādas atjaunošanās procesu.

    Nesen dzirdēju no klientes, ka skābekļa kosmētiku nedrīkst lietot ziemā, jo tad tā uz ādas sasalst. Sakiet, lūdzu, kā pareizāk un saprotamāk paskaidrot, ka tā nav taisnība? 

  Eksperta atbilde: Skābeklis absolūti neietekmē ādas temperatūru un neveicina tās apledošanos. Tieši otrādi Faberlic kosmētika stimulē asinsapgādi, bet tas, savukārt, uzlabo termoregulāciju.

  Mūsu kosmētikas lietošanas ierobežojumi ziemā ne ar ko neatšķiras no vispārpieņemtajiem ādas kopšanas noteikumiem: nedrīkst doties ārā uz ielas uzreiz pēc mitrinoša krēma uzklāšanas, jāpagaida apmēram 30 minūtes, kamēr tas iesūksies ādā. Vēl pirms došanās ārā uz ielas nevajag lietot ādu kopjošus gēlus: sakarā ar to, ka vieglos gēla sastāvos nav iekļautas tauku fāzes, tad tas neaizsargās no liela aukstuma.

  Lielākai daļai Faberlic līdzekļu sastāvā iekļautas augu eļļas, lipīdi, kas lieliski aizsargā ādu gan no aukstuma, gan arī no vēja. Protams, neviens krēms uz ādas nesasalst!

   Ar ko kosmocevtika atšķiras no parastās kosmētikas? Vai Faberlic ir tāda kosmētika?

  Eksperta atbilde: Kosmocevtika – tie ir kosmētikas līdzekļi, kas atrodas pa vidu starp kosmētiku un zālēm un paredzēti ne tikai ikdienas ādas kopšanai, bet arī dažādu problēmu un noviržu atrisināšanai. Proti, pēc būtības tā ir "ārstnieciskā kosmētika". Tā, piemēram, Infinum kosmētika pamatojas uz tradicionālām, laika gaitā pārbaudītām "aptiekas" receptūrām un ādas kopšanas metodēm. Protams, kombinācijā ar jaunākajām izstrādēm kosmetoloģijas jomā. No Faberlic asortimenta kosmocevtikas produkcijai var pieskaitīt Expert Pharma līniju.

Unikālas tehnoloģijas


     Faberlic ir eksperts kosmētikas un ādas kopšanas produktu jomā. Kompānijas darbinieki rūpīgi pēta visdažādākās ādas problēmas, bet pēc tam, balstoties uz zinātnisko pētījumu rezultātiem, izstrādā un ražo efektīvus, inovatīvus produktus.

    Faberlic fabrika aprīkota ar pašām modernākajām un videi draudzīgām iekārtām. Produkti tiek ražoti, ievērojot pašas stingrākās starptautiskās kvalitātes normas, kā arī vienmēr tiek testēta to drošība.

Faberlic zinātnieku grupa nepārtraukti uzlabo produktus, bet zinātniskā pieeja receptūru izveidei un kosmētikas ražošanai ļauj izveidot tik tiešām inovatīvus produktus, kas rūpējas par mūsu skaistumu. Zinātnisko izstrāžu centra aktīvā ir vairāk nekā 30 patenti saistībā ar inovācijām kosmetoloģijas jomā.

 

Kvalitāte un pieejamība


   Faberlic ir sava ražotne, kas balstīta uz Eiropas kvalitātes standartiem un aprīkota ar pašām modernākajām un videi draudzīgām iekārtām, automātiskām kosmētikas produktu ražošanas, fasēšanas un iepakošanas līnijām.

     Pēc potenciālo jaudu līmeņa un ražošanas platību mērogiem Faberlic fabrika pieskaitāma vislielāko Krievijas kosmētikas uzņēmumu skaitam. Tas ļauj mums nodrošināt produktiem augstu kvalitāti, tai pat laikā padarot to pieejamu plašām patērētāju masām, savukārt profesionālo Konsultantu plašais tīkls ļauj ātri piegādāt produktus pircējiem un prasmīgi konsultēt viņus skaistumkopšanas jautājumos. .

Lapā izmantoti materiāli no oficiālās Faberlic  mājaslapas.

 .